• Z ŻYCIA ŚWIETLICY

• W naszej świetlicy uczniowie już niecierpliwie czekają na zbliżającą się Wielkanoc. Dobre nastroje i ciekawe prace plastyczne to dla nas codzienność.

• WIOSENNE PORZĄDKI

• Dnia 16.03.2024r.nasi uczniowie wzięli udział w sprzątaniu lasu.

Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

A to wszystko dla naszej planety Ziemi, żeby żyło nam się lepiej.

Dziękujemy!

• KONKURS FOTOGRAFICZNY ,,ŻYWE OBRAZY"

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI OGŁASZA

KONKURS FOTOGRAFICZNY “ŻYWE OBRAZY”

REGULAMIN  KONKURSU

Cele konkursu:

1. Rozwijanie wyobraźni twórczej, stosowanie kreatywnych rozwiązań i zachęcanie do własnych poszukiwań i interpretacji dzieła plastycznego.

2. Doskonalenie wiedzy dotyczącej kompozycji dzieła malarskiego i fotograficznego oraz możliwości zastosowania jej w praktyce.

3. Upowszechnianie wiedzy z zakresu historii sztuk.

4. Uwrażliwienie na sztukę i kulturę.

5. Wspieranie pasji i uzdolnień.

6. Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki plastycznej.

„Żywe obrazy ” to konkurs, w którym uczeń/nauczyciel/ pracownik szkoły ma za zadanie wykonać fotografię odtwarzającą wybrany obraz polskiego lub światowego malarza.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII i nauczycieli, pracowników szkoły

2. Pracę konkursową stanowi fotografia przedstawiająca „żywy obraz”, czyli odtwarzająca jedno z wybranych dzieł wielkich mistrzów malarstwa.

3. Na zdjęciu musi być uczestnik konkursu.

Zadaniem uczestników jest:

1. Zainscenizowanie wybranego obrazu malarskiego dowolnego artysty w taki sposób, by jak najdokładniej przypominał obraz wybranego malarza.

2. Wykonanie zdjęcia obrazującego efekt końcowy pracy oraz przesłanie go wraz z opisem i zdjęciem odwzorowanego obrazu na e-mail: slowikmonika@sp3wolomin.pl

Opis: imię i nazwisko autora pracy konkursowej, w przypadku uczniów klasa, tytuł obrazu oraz imię i nazwisko jego autora.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu Konkursu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników przez Organizatorów w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu oraz prezentacji prac na stronie internetowej szkoły.

Termin nadsyłania prac: 31 maja 2024 r.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród: czerwiec 2024 r.

Główna nagroda: Radiomagnetofon – boombox, pen – drive, powerbanki , słodycze, książki

• LEKCJE RELIGII

• Drama: Sąd nad Dawidem - klasy 6

Bóg prowadzi przez pustynię- lekcja poprowadzona przez uczennice z klasy 5. Uczniowie na stronie Wordwall grali w gry związane z tematyką lekcji.

• UDZIAŁ W KONKURSIE EKOLOGICZNYM - LICZĄ SIĘ WASZE GŁOSY!

• Weź udział w głosowaniu! Na stronie MZO - fb  jest praca naszych uczniów, klasa 6a zrobiła szkielet. Ciekawy pomysł na lekcję biologii. Poniżej znajdują się zdjęcia i link. Wierzymy w siłę FB! Głosowanie potrwa do 19 marca 2024r. do godz. 14.00.

Link do głosowania: https://www.facebook.com/share/p/Enci1EwjNuNfsVRL/

Praca konkursowa „MZO Z KLASĄ”

Uczniowie klasy 6a w ramach pracy konkursowej wykonali szkielet człowieka. Szkielet został wykonany z odpadów przyniesionych z rodzinnych domów. Wszystkie mogą podlegać recyklingowi. Model szkieletu ędzie wykorzystywany na lekcjach przyrody, podczas poznawania tajemnic budowy naszego ciała. Natomiast w klasach siódmych, na lekcjach biologii. Praca nad modelem szkieletu umożliwiła uczniom naszej klasy sprawdzić się podczas działań w grupie, pozwoliła zgłębić tajniki anatomii człowieka, była wspaniałą przygodą.

• Poznajcie zwycięzców gminnego konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną 2024!

• Zbliżają się Święta Wielkanocne – tradycyjnie już najlepsze życzenia do osób, firm i instytucji w Polsce i na świecie Urząd wyśle na pięknych i oryginalnych kartkach, które powstały na bazie zwycięskich prac przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wołomin.

W tegorocznej edycji konkursu do Urzędu Miejskiego wpłynęło 118 prac – 55 w kategorii A (klasy I-III), 45 w kategorii B (klasy IV-VI) i 18 w kategorii C (klasy VII-VIII). Komisja Konkursowa poddała ocenie wszystkie zgłoszone prace i po długiej naradzie wyłoniła w każdej kategorii zwycięzcę i 2 wyróżnionych. Dodatkowo przewodnicząca Komisji Konkursowej, burmistrz Elżbieta Radwan przyznała 3 dodatkowe wyróżnienia.

Wśród nagrodzonych są także prace naszych uczniów.

Lista zwycięzców oraz wyróżnionych:

• kategoria B (IV-VI klasa)
            zwyciężczyni: Oliwia Dulińska
            wyróżnienia:  Mateusz Chudzian

• kategoria C (VII-VIII klasa)
            wyróżnienia: Helena Chudzian, Michał Kaczmarczyk

• nagroda specjalna od burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan:
            Karolina Szczepańska

• GMINNE MANEWRY PATRIOTYCZNE - 1 marca 2024r.

• 1 marca 2024 odbył się konkurs międzyszkolny "Manewry" pod patronatem burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan.

W ten sposób uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych - Bohaterów Niezłomnych.

Tych, którzy nie bali się walczyć i umrzeć za Polskę.

Cześć ich pamięci!

Kierujemy podziękowania do:

- pomysłodawcy konkursu pana Witolda Iżyckiego - nauczyciela historii w SP nr 3.

- pana Kamila Szkodzińskiegi - nauczyciela PUL za świetną współpracę,

- uczniom z PUL-u,

- OSP w Kobyłce,

- nauczycielom i uczniom z rywalizujących szkół.

Do zobaczenia za rok.

ŚWIETLICA NA MANEWRACH

• SZKOŁA PAMIĘTA -PORZĄDKI WOKÓŁ POMNIKA

• Uczniowie klas siódmych pamiętają o żołnierzach AK i NSZ pomordowanych w Wołominie przez Gestapo, NKWD i UB. We wtorek, 27 lutego 2024r. odbyło się porządkowanie otoczenia pomnika z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych.