• WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ EKO - OZDOBĘ

• Znamy już laureatów konkursu na najładniejszą eko-ozdobę! Do udziału w naszej zabawie zaprosiliśmy przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych, którzy mieszkają lub uczą się na terenie gminy Wołomin.

Zadanie polegało na przygotowaniu ekologicznej ozdoby świątecznej i zostało przez uczestników wykonane w 100%! Do Urzędu Miejskiego wpłynęło 81 pięknych i oryginalnych ozdób wykonanych z materiałów naturalnych lub użytych ponownie. To właśnie zwiększanie świadomości ekologicznej dotyczącej gospodarki odpadami, zachęcenie do ponownego wykorzystania odpadów, a także wdrażanie idei zero waste jest głównym celem zabawy.

Miło nam poinformować, że w kategorii D – dla uczniów szkół podstawowych:

kl. VII-VIII:  I miejsce zajęła  – Milena Pawłowska z naszej szkoły

• JASEŁKA 2023

• W tym roku Jasełka zostały przygotowane przez klasy 2 oraz wychowawców: p. Natalię Rogalską i p. Edytą Remiszewską. Przepiękne śpiewy, dekoracje wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

• KONCERT GÓRALSKI -20.12.2023r.

• Dzisiaj do naszej szkoły zawitał góral.

Wprawdzie nie przywiózł ze sobą zimy, ale za to zawitał z przepiękną góralską muzyką.

Wspólnie z artystą uczniowie śpiewali kolędy dawne, ale i te bardziej współczesne.

Dziękujemy za wspaniały występ i wprowadzenie nas w świąteczny nastrój.

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2023

• Ludzie, ludzie, co się działo podczas tegorocznego kiermaszu świątecznego.

Po prostu były tłumy, którym podobały się wyroby rękodzielnicze wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycieli.

Po zakupach uczniowie mogli spróbować ciast, ciasteczek, lizaczków i wielu innych pyszności, za które odpowiedzialni byli uczniowie ze świetlicy oraz rodzice.

A za przygotowanie, organizację oraz dobry nastrój zadbały nauczycieli: p. Martą Mroczek, p. Monika Słowik, p. Dominika Grzelczyk oraz Samorząd Uczniowski.

Z całego serca dziękujemy wszystkim za włożony trud .

To był super, cudowny czas...

• MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY

• My w swoich klasach umiemy obchodzić imieniny Mikołaja.

No, ale nic nie przebije świetlicy w SP nr 3.

Cóż to była za zabawa.

Tańce - przebierańce i oczywiście pyszny poczęstunek przygotowany przez cudownych elfów - rodziców.

Dziękujemy za cudowny czas i super organizację p. Marcie Mroczek i p. Dominice Grzelczyk

• MIKOŁAJKI 2023 - 2 dni świętowania

• 5 grudnia Święty Mikołaj zaskoczył nas i zrobił nam psikusa.

Chciał sprawdzić, czy już jesteśmy gotowi na jego przybycie i pojawił się w szkole.

Wyobraźcie sobie jaki to dla nas był stres.

Ale oczywiście, jak to my, przyszliśmy do szkoły super przygotowani.

Powiemy Wam w sekrecie, że dobrze, iż Mikołaj ma pomocników - elfów, które o wszystkim nas poinformowały.

Mikołajowi było trochę głupio, że chciał nas sprawdzić i dlatego zostawił nam duuuuużo prezentów.

Obiecaliśmy Mikołajowi, że 6 grudnia w dniu jego imienin też o nim nie zapomnimy.

Kochamy Cię Święty Mikołaju.

I nie zapomnij o nas w przyszłym roku.

Tak, jak obiecaliśmy, 6 grudnia nie zapomnieliśmy o imieninach Mikołaja.

Cieszymy się, że przez dwa dni mogliśmy świętować, dawać i otrzymywać prezenty, tak jak Ty nas nauczyłeś Święty Mikołaju, bo jesteś przecież patronem daru człowieka dla człowieka.

A co teraz robi Mikołaj?

To bardzo pracowity czas dla niego.

Jednak znając jego dobre serce, pragnie dotrzeć do każdego z nas, abyśmy poczuli się szczęśliwi.

W podziękowaniu możemy obiecać Mikołajowi, że chociaż na chwilę zostaniemy Mikołajami i obdarzymy innych uśmiechem i dobrym słowem.

HoHoHo Przyrzekamy Mikołaju!

• DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA - SZALONE LATA '90

• Dnia 30 listopada 2023r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 4-8, przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Wielkie podziękowania dla naszych Dj-ów: Dawida Ludwiniaka, Michała Kaczmarczyka i Szymona Wąsowskiego. Podczas dyskoteki odbył się konkurs na najciekawszy strój z lat '90.

• MIKOŁAJKOWE WARSZTATY LEGO

• Nie ma to jak połączyć Lego ze świętami!

W czwartek 30 listopada klasa 5b wybrała się na mikołajkowe warsztaty LEGO.

Dzieci z wielką niecierpliwością czekały na ciekawe zajęcia.

Zaskoczyła je ogromna ilość klocków, z których mogły budować ozdoby świąteczne i nie tylko.

Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, a ich bombki i budowle ozdobiły świąteczną choinkę.

Warsztaty zakończyły się tworzeniem stroików, które dzieci zabrały ze sobą do domów.