• LATO Z TRÓJKĄ 2023

• DZIEŃ V - (30.06.2023r.): zabawy dowolne w szkole, Centrum Handlowe, zabawy ruchowe w sali gimnastycznej i na świeżym powietrzu, Randka w ciemno, rozdanie nagród za konkursy, loteria fantowa.

• LATO Z TRÓJKĄ 2023

• DZIEŃ III - ( 28.06.2023r.):

Karaoke, wycieczka do Grabowa - Mazowiecki Zaścianek. Warsztaty: Indiańska Wioska, ognisko, przejażdżka wozem traperskim, strzelanie z łuku, praca plastyczna ,,opaska", w indiańskim namiocie.

• LATO Z TRÓJKĄ 2023

• DZIEŃ II - (27.06.2023r.):

Drugi dzień zaczęliśmy od zabaw dowolnych: Centrum Handlowe, niektórzy poszli grać w piłkę do sali gimnastycznej, pozostali kończyli prace plastyczne. Następne atrakcje: wyścigi rzędów w sali gimnastycznej, wyjście do kina Helios na film ,,Mała Syrenka".

• LATO Z TRÓJKĄ 2023

• Dzień I - ( 26.06.2023r.):

Przedstawienie regulaminu, zabawa w Centrum Handlowe, Pokaz Mody, zabawy na placu zabaw, zabawy z Chustą Animacyjną i  balonami, prace plastyczne, kalambury, 2 konkursy plastyczne:  Zaprojektuj znaczek pocztowy: Moje wymarzone wakacje; Zaprojektuj wakacyjne nakrycie głowy.

• POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW - 2022/2023

• Dnia 22 czerwca 2023r. Grono Pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor Jolantą Borowy pożegnało Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W trakcie uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas 8, a następnie 7. Część oficjalną zakończyło przekazanie Sztandaru - Symbolu naszej szkoły uczniom klas siódmych. Uczniowie klas ósmych przygotowali także oprawę artystyczną: piosenki, wiersze,skecze, taniec Polonez. Konkurs na Absolwenta roku wygrał Olaf Bochiński.

• Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2022/2023:

• 22 czerwca 2022r. godz. 13:00

2b – sala nr 8

3a – sala nr 4

3b – sala nr 1

Nieobecni uczniowie mogą odebrać świadectwa

(po uzgodnieniu z wychowawcami)

w późniejszym terminie w sekretariacie szkoły.

• Wycieczka do Stajni w Łochowie - klasy 2a i 2b

• 14 czerwca klasa 2a i 2b była na wycieczce w Stajni Kaliskiej w Łochowie. Jazda konna, przejażdżka wozem, karmienie zwierząt - kur, królików, kóz oraz wiele innych atrakcji zrekompensowało padający deszcz! Najlepszą atrakcją okazał się berek w sianie.

• Dwudniowa wycieczka do Krakowa

• W dniach: 15-16 czerwca 2023r. odbyła się wycieczkado Krakowa dla klas: 6-7.

Zdjęcia z wycieczki: Kraków- Wieliczka. Zwiedziliśmy Wawel, groby królów w Katedrze i oczywiście grób patrona naszej szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obejrzeliśmy z bliska dzwon Zygmunt i spacerkiem przez Smoczą Jamę udaliśmy się na Stare Miasto i najstarszą część uniwersytetu - Collegium Maius. Po południu resztę energii uczniowie stracili w ogrodzie doświadczeń. Drugi dzień to dwa obiekty: Kopiec Kościuszki i muzeum oraz wspaniała kopalnia soli w Wieliczce. Wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni punktualnie w piątek o godz. 21.00.

• KIERMASZ CIAST

• W dniach 14-15.06.2023r. odbył się kiermasz ciast zorganizowany przez Świetlicę Szkolną i Samorząd Uczniowski. Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za przygotowanie słodkości. Wielkie podziękowania dla p. Marty Mroczek za przygotowanie stoiska i dekoracji.

• WYCIECZKA DO SANDOMIERZA - 6.06.2023r.

• Dnia 6 czerwca 2023r. uczniowie naszej szkoły z klas 5,6,7,8 wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Nasze atrakcje:

1.Spotkanie z przewodnikiem i rejs statkiem po Wiśle

2.Zwiedzanie z przewodnikiem: (Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek, zamek z zewnątrz, ratusz, zabytkowe kamienice, Brama Opatowska- panorama Sandomierza)

3. Podziemna Trasa Turystyczna - Sandomierskie lochy

4.Zbrojownia rycerska - wizyta u sandomierskich rycerzy w ich siedzibie. W programie warsztaty i spotkanie z rycerzem. Możliwość zakładania zbroi, stroi.

5.Czas wolny, robienie zdjęć,  zakup pamiątek, posiłek, lody...

6.Quiz z nagrodami o Sandomierzu

• Dzień Dziecka w SP nr 3 zakończony.🍭🎉

• Losowanie nagród głównych odbyło się w obecności przewodniczącej Rady Rodziców pani Marty Mazurek, przybyłych rodziców oraz delegatów klas.

Rower wylosował numer 195.

Klawiaturę z dodatkami numer 89.

Gratulujemy i prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły w celu odebrania nagród.

Serdeczne podziękowania dla całej cudownej Rady Rodziców oraz dla wszystkich Darczyńców.

• WYCIECZKA DO STADNINY KONI W CZARNEJ

• Klasa 7b i 6b pielęgnuje tradycje polskiej kawalerii. Najpierw szarża na rowerach potem jazda konna i grill oraz lody. A tak na poważnie: to miłe spędzenie czasu w grupie rówieśników i relaks po pracowitym roku.