• Harmonogram

rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022r.

8:00 – Msza Święta w Kościele Św. Józefa Robotnika w Wołominie

9:00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 4-8 w sali gimnastycznej.

Następnie spotkania z wychowawcami w salach:

4a – sala nr 9

4b sala nr 10

5a – sala nr 7

5b – sala nr 8

6a – sala nr 2

6b – sala nr 3

7a – sala nr 1

7b – sala nr 4

8a – sala nr 1

8b – sala nr 5

11:00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1-3 w sali gimnastycznej.

Uczniowie klas 2 i 3 siadają na ławkach z wychowawcami.

Uczniowie klas pierwszych siadają na trybunach z rodzicami.

Następnie spotkania z wychowawcami w salach:

1a – sala nr 1

1b – sala nr 4

2a – sala nr 3

2b – sala nr 2

3a – sala nr 7

3b – sala nr 8

Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.

Od 2 września 2022r. obowiązuje jednolity strój uczniowski, związane włosy i obuwie na zmianę (trampki na białej podeszwie).

• Świetlica

• Zapisy do świetlicy szkolnej

Uprzejmie prosimy o składanie wniosków zapisu na świetlicę dzieci klas I-III w okresie                            od 29.08. – 02.09.2022r. Stosowne dokumenty można pobrać ze strony szkoły www.sp3.wolomin.org lub  w sekretariacie.

Wnioski będą przyjmowane w świetlicy szkolnej od 29.08.2022r. – 02.09.2022r.

w godzinach od 9:00 – 12:00.

Przypominamy, że zgodnie z Art. 105 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U.z 2021r. poz. 1082) dziecko zostanie przyjęte do świetlicy szkolnej tylko w przypadku, gdy:

- oboje rodziców/opiekunów dziecka pracuje zawodowo – konieczne jest wtedy dołączenie do wniosku zaświadczenia z zakładu pracy potwierdzającego zatrudnienie i czas pracy;

- pracuje jedno z rodziców/opiekunów, ale istnieją inne ważne powody uniemożliwiające zapewnienie opieki dziecku (we wniosku należało podać, jakie są to powody).

Prosimy, by wraz z wnioskiem dostarczone były wszystkie wymagane dokumenty (najpóźniej do 05.09.2022r.)

W przypadku rodzica samotnie wychowującego dziecko prosimy o napisanie i podpisanie stosownego oświadczenia.

Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej dostępny jest na stronie internetowej Szkoły w zakładce Świetlica oraz w sekretariacie szkoły.

•  Rodzice klas pierwszych

Szanowni Państwo,

Informujemy, że listy uczniów klas pierwszych wywieszone zostaną przy wejściu do Szkoły w dniu 23 sierpnia 2022r. do godziny 14:00.

W dniu 1 września 2022r. po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023 w sali gimnastycznej, uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami spotkają się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych na pierwszym zebraniu.

Klasa 1a sala nr 1

Klasa 1b sala nr 4

Na spotkaniu wychowawcy zapoznają uczniów z wyprawką szkolną, obowiązkiem noszenia jednolitego stroju uczniowskiego, zasadami dotyczącymi wyglądu uczniów zgodnymi ze statutem, zasadami używania telefonów komórkowych zgodnymi ze statutem, obowiązkiem zmiany obuwia.

Uczniów obowiązuje w szkole obuwie na zmianę na jasnej podeszwie, które będzie zostawiane w przydzielonej szafce.

Wszyscy uczniowie zostaną nieodpłatnie wyposażeni przez Szkołę w podręczniki i ćwiczenia.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie

Jolanta Borowy

• Rodziców uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023

prosimy o dostarczenie do sekretariatu

lub przesłanie scanem na adres: sekretariat@sp3.wolomin.org

„Informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej”.