• POWIATOWO - GMINNE MANEWRY PATRIOTYCZNE

• Mamy II miejsce i srebrne medale w konkursie strzeleckim w Manewrach Patriotycznych. Uczniowie klas: 8a w składzie Oliwia Wyszomierska, Antoni Witek, Adam Sieradzki oraz 8b w składzie Karolina Kieś, Karolina Smoczyńska, Maksymilian Bohatyrowicz i Antoni Sutarzewicz zdobyli 34 punkty na 35 możliwych. Adam Sieradzki odebrał puchar za II miejsce dla najlepszego strzelca. W innych konkurencjach zajęliśmy dwa czwarte miejsca, czyli o włos przegraliśmy podium. Dziękujemy za trzymanie kciuków!

• DYSKOTEKA SU Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA I DNIA DZIEWCZYNY

• Dnia 26 września 2023r. Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą (w trwającym roku szkolnym)  dyskotekę z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka i Dnia Dziewczyny. Ponadto były takie atrakcje: loteria fantowa, lemoniada, ciasta. Nagrodę główną - głośnik wylosowała Wiktoria Myszczuk. Gratulujemy! Wielkie podziękowania należą się całemu Samorządowi Uczniowskiego za zorganizowanie atrakcji.

• STRZELNICA ,,POCISK" - PRZYGOTOWANIE DO MANEWRÓW

• Uczniowie klas ósmych przygotowują się do startu w Manewrach Patriotycznych w tym tygodniu. Strzelanie z broni pneumatycznej na strzelnicy „Pocisk” w Wołominie wypadło wzorowo tzn. w dziesiątkę. Trzymajcie za nas kciuki!

• SUKCES NASZYCH UCZENNIC W BIEGACH

• 21 września 2023 roku na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji "Huragan" w Wołominie odbyły się mistrzostwa Gminy Wołomin w biegach przełajowych. Reprezentacja naszej szkoły pod okiem Pana Michała Remiszewskiego w liczbie 27 osób z klas 4-7 wzięło udział w tych biegach. Do kolejnego etapu czyli mistrzostw powiatu wołomińskiego zakwalifikowało się 9 osób głównie z rocznika 2013 (7 uczniów) i 2010 (2 uczniów). Dodatkowo w biegu dziewcząt z rocznika 2013 dwie nasze uczennice Aleksandra Matusik i Małgorzata Klekowska z klasy 4a zajęły odpowiednio I miejsce i III miejsce. Kolejny etap biegów przełajowych odbędzie się 27 września. Trzymajmy kciuki za naszych biegaczy.

• DZIEŃ JESIENI - AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Dnia 22 września 2023 roku w naszej szkole odbył się dzień jesieni. Chętni uczniowie i pracownicy szkoły założyli ubrania w jesiennych kolorach. Nie zabrakło dodatków w postaci jesiennych liści, opasek, wianków.

• TALENCIAKI

• Nasza "Trójka" bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów".

Dlatego prosimy, aby wszyscy uczniowie pomogli nam w zbieraniu "Talenciaków".

Wrzucamy je do skrzynek umieszczonych na korytarzach szkolnych.

Dziękujemy :)

• KONKURS LITERACKI

• Fundacja „Nasza Solidarność” serdecznie zaprasza uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz wychowanków placówek kulturalno – oświatowych do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki – Patrona NSZZ Solidarność.

Zaproszenie_do_II_Konkursu.pdf

Zalacznik_nr_1-_metryka_II_Konkurs_.pdf

REGULA_1.PDF

PISMOW_1.PDF

ZACZNI_2.PDF

ZACZNI_3.PDF

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem: - Przewodniczącego Rady Oddziału NSZZ Solidarność „Ziemia Puławska” - Przewodniczącego OM NSZZ Solidarność przy GA ZAP S.A. Głównymi celami konkursu są: poznawanie i popularyzowanie życiorysu Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na tle ważnych dla Polski i związku zawodowego NSZZ Solidarność wydarzeń. Szczegóły procedury konkursowej oraz zasady uczestnictwa określają treści zawarte w regulaminie konkursu oraz w dostępnych do pobrania załącznikach. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie pracy konkursowej wraz z dołączonymi, czytelnie wypełnionymi formularzami. Informacje na temat konkursu oraz plakaty do pobrania znajdują się w załącznikach. Termin nadsyłania prac : do 27 października 2023r.

• 1 września 2023r. - rocznica wybuchu II wojny światowej

• 1 września mija 84 rocznica napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. W Wołominie pamięć o bohaterskich obrońcach Ojczyzny uczciliśmy uczestnictwem we Mszy Świętej oraz w apelu poległych i uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem Bohaterów ziemi wołomińskiej poległym w walce z okupantem hitlerowskim w latach 1939-1945.