• KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PANIĄ WIOSNĘ - AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WKRÓTCE ROZDANIE NAGRÓD!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

• Ważna informacja!!!

• W związku z podpisaniem przez Prezesa Rady Ministrów Zarządzenia nr 87 z dnia 14 kwietnia 2022r., w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz w nawiązaniu do rekomendacji Wojewody Mazowieckiego, wprowadzony został zakaz wstępu do szkoły osób postronnych od 16 do 30 kwietnia 2022r.

TRYB ZAŁATWIANIA SPRAW

1. Do szkoły wchodzą wyłącznie uczniowie i pracownicy szkoły.

2. Z nauczycielami prosimy kontaktować się przez dziennik Librus.

3. Z Dyrekcją szkoły i sekretariatem należy kontaktować się telefonicznie lub mailowo. Numery telefonów do sekretariatu: 22 776 22 45 Adres e-mail: sekretariat@sp3.wolomin.org

• KONKURSY CZYTELNICZE - WYNIKI

• W dniu 29 marca 2022 roku odbyły się w naszej bibliotece eliminacje konkursu czytelniczego ze znajomości przeczytanych książek.

Konkurs podzielony był na 3 kategorie wiekowe:

a) uczniowie klas 2-3,

b) uczniowie klas 4-6,

c) uczniowie klas 7-8.

Najmłodsi uczestnicy konkursu mieli do przeczytania książkę Edmunda de Amicisa "Serce". Nagrody zdobyli:

I miejsce- Oliwia Piotrkowicz z klasy IIIb

II miejsce - Julia Tabor z klasy IIa

III miejsce - Piotr Kruk z klasy IIa

Wyróżnienie - Lena Krajewska z klasy Ib.

Uczniowie klas pierwszych będą mogli wziąć udział w konkursie czytelniczym z przeczytanej książki Aliny i Czesława Centkiewiczów "Zaczarowana zagroda". Pozycja jest dostępna w bibliotece. Eliminacje tego konkursu zaplanowane są na koniec kwietnia. Dokładny termin zostanie podany później na Librusie.

W kategorii uczniów klas 4-6 nagrodzona została tylko jedna osoba, Franciszek Klekowski z klasy VIb, który zajął II miejsce. Uczeń musiał wykazać się znajomością książki Anny Onichimowskiej "Duch starej kamienicy".

Wśród najstarszych uczestników konkursu, którzy mieli okazję wykazać się znajomością książki Johna Greena "Gwiazd naszych wina", nagrody zdobyli:

I miejsce - Sonia Dądalska z klasy VIIIb

II miejsce - Zuzanna Różańska z klasy VIIb

III miejsce - Igor Gągała z klasy VIIIc.

Serdecznie gratuluję uczestnikom i zwycięzcom!

Zapraszam do udziału w pozostałych konkursach! (lista na stronie szkoły w zakładce: biblioteka

Oczywiście laureatów zapraszam do biblioteki po odbiór nagród!

Bibliotekarka

Zofia Kowalczyk

• GMINNY KONKURS ,,MISTRZ SŁOWA 2022"

• „Czy w dzisiejszych, tak trudnych przecież czasach, jest sens marzyć?”. To pytanie, którego autorką jest nasza uczennica Helena Chudzian z klasy Va, a właściwie przemówienie, które wygłosiła na forum II edycji Konkursu Gminnego "Mistrz Słowa 2022 - Moje marzenie", tak bardzo skłoniło jury do refleksji, że przyznano jej jedyne w tej edycji wyróżnienie. I słusznie, bo to, o czym powiedziała ta młodziutka osóbka, było bardzo dojrzałe, refleksyjne i pokazało ogromną wrażliwość młodych ludzi, których często hurtem wrzucamy do worka: "Jaka to dzisiaj ta młodzież niedobra, niewychowana". Przemówienie Helenki oparte było na analizie aktualnych wydarzeń, które w destrukcyjny sposób wpływają na dzieci i młodzież. Poruszało więc kwestię pandemii, związanej z nią nieprzewidywalności wydarzeń, czasem wręcz absurdalności, która doprowadziła między innymi do lawiny prób samobójczych. Jak podaje autorka przemówienia było ich tyle, ilu mieszkańców liczy gmina Wołomin i część gminy Kobyłka! Swoją wypowiedź Helenka zakończyła refleksją na temat obecnie trwającej wojny na Ukrainie, żywiąc nadzieję, że ktoś usłyszy jej apel i działania wojenne się skończą.

Szczęśliwy, kto mógł 3 marca 2022 roku wysłuchać 20 przemówień dzieciaków i młodzieży ze szkół podstawowych w gminie Wołomin. Konkurs „Mistrz Słowa 2022” był bowiem dostarczycielem niezapomnianych przeżyć i tematów do rozważań.

Uważam, że słusznie dumni z naszych wychowanków. Swoimi wystąpieniami w konkursie wykazali się elokwencją. Pięknie pokazali, że znają literaturę, że potrafią się wypowiadać, że mają marzenia, odwagę. Zaskoczyli swoją dojrzałością, pozwalającą dostrzec piękno, brzydotę, sens życia, ulotność pragnień i marzeń, a jednocześnie zależność ich realizacji od kapryśnych czynników zewnętrznych.

W czasie prezentacji prac konkursowych wysłuchaliśmy czterech przemówień autorstwa uczniów naszej szkoły: Michała Kaczmarczyka z klasy Vb, Natalii Dudek z klasy Vb , Leny Beredy-Łabędź z klasy VIIb i Heleny Chudzian z klasy Va . Poziom prac i wystąpień był tak wysoki, że wprawiał w zdumienie. My, widzowie i obserwatorzy, czuliśmy się jak na prezentacji jednego z najtrudniejszych gatunków scenicznych.

Truizmem jest stwierdzenie, że teatr jednego aktora wymaga specjalnych predyspozycji i umiejętności, więc nie sposób ich odmówić zdobywcy tytułu ”Mistrza Słowa 2022” w kategorii klas 4-6, uczniowi naszej szkoły: Michałowi Kaczmarczykowi. Zaczarował chłopak publiczność, jury...i być może zaczaruje również Was. Opowiedział zebranym o swoich marzeniach posiadania dronu, dzięki któremu mógłby dostrzec to, co umyka ludziom w natłoku codziennych spraw. Pokazał, że dzięki niemu pełniej dostrzegłby piękno świata i mógłby cieszyć się jego niezwykłością. Michał przywołał wspomnienia między innymi ikarowego lotu i pierwszego lotu na księżyc, a wszystko po to, by móc potwierdzić tezę Marii Dąbrowskiej, iż „marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, gdy tego pragniemy”.

Żałujcie, że Was nie było na prezentacji prac konkursowych. Na pocieszenie zdradzę, bo to już chyba nie jest tajemnicą, że teksty uczestników konkursu zostaną zebrane i wydane w postaci niewielkiej publikacji. Już teraz powinniście ustawić się w kolejce do jej rezerwacji. Książeczka ta z pewnością będzie bestsellerem! Z.K.