• IX Gminne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

• IX Gminne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia Szkół Podstawowych  o Puchar Burmistrza Wołomina

Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa nr 3 w Wołominie była organizatorem Gminnych Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia.

24 kwietnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wołominie p. Jolanta Borowy powitała przybyłych gości - dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych z całej gminy oraz uczniów - laureatów szkolnych eliminacji klas 3-4 oraz 5-6 z 8 szkół. Pani Wioletta Turek, koordynator Mistrzostw na terenie szkoły, przypomniała zasady obowiązujące w konkursie, wyłoniła spośród przybyłych nauczycieli członków jury oraz przedstawiła wszystkich uczestników zawodów.

Uczniowie sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia i refleks grając w gry: "Szeryf", "Prymus", "Olimpijczycy", "Krzyżak" i „Ekspres”.  Atmosfera konkursowych zmagań była, jak w poprzednich latach, bardzo gorąca. Uczniowie dzielnie walczyli o najlepszy wynik. Swoim podopiecznym kibicowali nauczyciele, którym udzielił się waleczny nastrój wychowanków. Po intensywnym wysiłku umysłowym na wszystkich uczestników Mistrzostw czekał słodki poczęstunek, napoje oraz drobne upominki.

26 kwietnia odbył się finał Gminnych Mistrzostw. Swoją obecnością zaszczyciła nas  pani Marta Maliszewska, skarbnik gminy Wołomin oraz dyrektorzy, nauczyciele i finaliści szkół podstawowych z całej gminy. Tym razem zawodnicy  zmierzyli  się w „Krzyżaku”, „Olimpijczyku” i „Prymusie”.  Dodatkową atrakcją był „Krzyżak”  - w wykonaniu nauczycieli z 4 szkół: SP3, SP4, SP7 oraz SP w Starym Grabiu. W konkurencji „Ekspres”.  w kat. wiekowej kl.5-6 zwyciężyła drużyna ze SP nr 3 w Wołominie, w składzie: Maria Baran, Mikołaj Matera, Jakub Laskowski, Szymon Gastoł, Hubert Sasin. Drużyna jeszcze raz  zaprezentowała swoje umiejętności podczas uroczystego zakończenia zawodów i wręczenia nagród.

Oczekiwanie na wyniki konkursu umilił wszystkim występ uczniów klas czwartych. Młodzi artyści, pod kierunkiem polonistki - p. Danuty Jutkiewicz, anglistki – p. Magdaleny Zięby i nauczycielki muzyki – p. Małgorzaty Kostrzewy, wystawili humorystyczne przedstawienie pt.  „Jaś i Małgosia w krainie liczb”.

Następnie dyrektor SP nr 3 p. Jolanta Borowy ogłosiła wyniki eliminacji finałowych. Wyłoniono zwycięzców poszczególnych konkurencji oraz Mistrzów Tabliczki Mnożenia w dwóch kategoriach wiekowych.

Mistrzem Tabliczki Mnożenia w kategorii wiekowej kl. 3-4 został Dawid Organek (SP w Ossowie), II miejsce zdobyła Lidia Kwasiborska (SP w Duczkach), zaś III miejsce zajął Maciej Roguszewski (SP w Starym Grabiu).

Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia w kategorii wiekowej kl. 5-6 uzyskała Maria Baran (SP nr 3 w Wołominie), II miejsce – Zuzanna Wilczyńska (SP nr 4 w Wołominie), III miejsceKarol Wieczorek (SP w Duczkach).

Wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Udział  w Mistrzostwach przyniósł uczniom wiele radości, niezapomnianych wrażeń oraz satysfakcji z uzyskanych wyników. Finał konkursu zakończono wspólnym zdjęciem laureatów. Wszystkim zwycięzcom IX Gminnych Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia Szkół Podstawowych jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!!

Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 w Wołominie serdecznie dziękuje burmistrzowi Miasta Wołomin pani Elżbiecie Radwan za objęcie honorowym patronatem Mistrzostw,  Radzie Rodziców SP nr 3 za ufundowanie nagród oraz jej wiceprzewodniczącej p. Ewie Kulasińskiej za wsparcie techniczne  i duchowe artystycznego występu uczniów.

oprac. Danuta Jutkiewicz i Magdalena Zięba, SP nr 3 w Wołominie