• ZIMOWISKO ,,ZIMA Z TRÓJKĄ” – SPRAWOZDANIE

• Niech żałują Ci, którzy się nie zapisali na Zimowisko ,,Zima z trójką”.  Jak było? Fajnie, to mało powiedziane. Było superrrrrr!  Zacznijmy od początku… Zobacz Galerię!

I DZIEŃ     13.02.2017r.

Najpierw trochę teorii, czyli: sprawdzenie listy obecności, podział na grupy regulaminy, zasady bezpieczeństwa. Nasi wychowawcy przeprowadzili długą pogadankę na temat prawidłowego zachowania się w szkole oraz podczas wycieczek autokarowych. Wszyscy czytelnie podpisali regulamin zimowiska. Po przedstawieniu zasad, regulaminów wszyscy czekali na pierwszą zabawę. Co tym razem wymyślą wychowawcy?

Nasza zabawa rozpoczęła się od Teleturnieju ,,Randka w ciemno”. Dalej nie było czasu na nudę, bo pan Michał zorganizował zabawy sportowe w sali gimnastycznej. Pani Sandra i Pani Monika przygotowały zajęcia plastyczne w sali nr 1 oraz zabawę w Centrum Handlowe. To nie koniec. Po obiedzie otrzymaliśmy słodkie batoniki oraz oglądaliśmy film ,,Sekretne życie zwierzaków domowych”. Na koniec mieliśmy Karaoke oraz tor przeszkód na klockach. I tak upłynął pierwszy dzień zimowiska.

II DZIEŃ     14.02.2017r.

Wycieczka autokarowa do Pułtuska.

Wszyscy dzielnie stawili się na zbiórkę. Po sprawdzeniu listy udaliśmy się do autokaru. W autokarze – kolejne sprawdzenie listy oraz przedstawienie zasad bezpieczeństwa. Byliśmy głodni, więc na miejscu – w Pułtusku mogliśmy zjeść drugie śniadanie, które wzięliśmy z domu.

W Domu Polonii w Pułtusku czekała na nas Pani, która opowiedziała nam o kulturalnym zachowaniu się przy stole. To były warsztaty ,,Savooir vivre przy stole”

w Domu Polonii w Pułtusku. Omawialiśmy nakrycie stołu, jak siadać do stołu, jakich sztućców używać do poszczególnych dań.  Ponadto: Odczytywanie kodu ułożenia sztućców, potrawy ,,proste” i ,,trudne” do jedzenia. Zasady zachowania się w hotelu, restauracji, kawiarni. Wszyscy z niecierpliwością czekali na obiad w restauracji. Obiad składał się aż z 4 dań! Najpierw była przystawka - sałatka, kolejne dania: zupa pomidorowa, II danie czyli ziemniaki, buraczki, mięso. Na koniec był deser: sernik na zimno. A na sam już koniec otrzymaliśmy herbatę, bo wcześniej mieliśmy kompot.

Cały czas obsługiwali nas kelnerzy. Nad nami wisiały piękne żyrandole. Cała sala była ładnie ozdobiona. Mamy nadzieje, że wszystkie zasady przeniesiemy w życie codzienne i może w domu zrobimy taki uroczysty obiad. To była naprawdę fajna wycieczka. Polecamy wszystkim!

III DZIEŃ       15.02.2017r.

W środę był dzień zabaw w szkole. Bawiliśmy się w Centrum Handlowe, był także teleturniej ,,Postaw na milion”.  Około godziny 12.00 zostaliśmy podzieleni na grupy i mieliśmy ciekawe zajęcia ze Służbą Celną. Pan, który pracuje jako Strażnik Celny opowiadał o zwierzętach zagrożonych wyginięciem, były także informacje jakich rzeczy nie można przewozić za granicą.

Później kończyliśmy maski karnawałowe, a część z nas bawiła się w sali gimnastycznej. Pan Michał zorganizował zawody sportowe. Na koniec dnia odbyła się Dyskoteka i Pokaz Mody.

IV DZIEŃ       16.02.2017r.

Wycieczka autokarowa do Kuźni w Pniewie.

W czwartek nie mieliśmy zajęć w szkole. Już o godz. 8.00 zebraliśmy się przed szkołą. Wyjazd mieliśmy o godz. 8.20 do Pniewa. W Kuźni zostaliśmy na dwie grupy. Jedna grupa- młodsi , robili w kuchni piernikowe ciasteczka. Druga grupa zwiedzała. Pani opowiadała nam o dawnych zwyczajach i  przedmiotach jakimi posługiwali się ludzie. Widzieliśmy starą kuchnię kaflową, stare radio, kołowrotek, obrazy i meble. Pani pokazała nam też ławę szkolną. Potem przyszedł Pan, który lepił z gliny garnki. Każdy z nas mógł spróbować swoich sił. Do szkoły przywieźliśmy dzbanki i garnki wykonane z gliny. Poźniej była zamiana i grupa, która wypiekała poszła zwiedzać. Starsi robili pyzuchy. Na końcu integracja grup i wspólny posiłek. A pan Michał smarował chleb smalcem i częstował nas kanapkami i ogórkami. Oprócz ciasteczek i pyzuchów Panie poczęstowały nas pępuchami, które robiły przy nas. Wróciliśmy do szkoły najedzeni i zadowoleni.

V DZIEŃ       17.02.2017r.

Wycieczka autokarowa do Kolorado. Na ten dzień czekaliśmy cały tydzień. Wszyscy stawiliśmy się  na miejsce zbiórki. Każdy z nas zapakował do plecaka jedzenie, picie oraz podkoszulek na zmianę. W autokarze pani Monika jak zawsze przeprowadziła pogadankę o bezpieczeństwie. W Kolorado czekała na nas sala zabaw. W wolnym czasie każdy z nas robił sobie przerwę na jedzenie i picie. W drodze powrotnej wychowawcy rozdali nagrody na wszystkie konkursy, odbyły się w czasie ferii w szkole. To był udany dzień.